logo-samandehi


اسید ها

اسید استیک
اسید استیک (اسید سرکه) مایعی بی رنگ، ترش مزه، جز مواد معدنی و در آب محلول می باشد. اسید استیک به صورت سرکه به عنوان چاشنی غذا کاربرد دارد همچنین در صنایع شیمیایی، تولید فیلم های عکاسی، تولید پلاستیک، صنایع دارویی، حشره کش ها و ... کاربرد دارد .اسید استیک در مقیاس صنعتی می تواند از اکسایش استالدهید، اتانول ،بوتان و بوتن به دست اید.

 


اسید ترفتالیک
اسید ترفتالیک یک ترکیب آلی جامد و بی رنگ است که به عنوان ماده اولیه برای تولید پلی استر به کار می رود. اسید ترفتالیک یکی از مهم ترین مواد شیمیایی واسط در صنعت پتروشیمی است که به عنوان ماده اولیه برای تولید پلی اتیلن ترفتالات استفاده می شود. کاربرد های دیگر آن در صنایع نساجی، تولید بطری نوشابه و... می باشد.

 


اسید سولفوریک
اسید سولفوریک (جوهر گوگرد) اسید معدنی بسیار قوی می باشد که به هر نسبتی در آب حل می شود. اسید سولفوریک پرمصرف ترین اسید می باشد عمده ترین استفاده از ان در کارخانه های تولید کود شیمیایی، استخراج فلزات، تصفیه پساب، پالایشگاه نفت، مواد منفجره، الیاف مصنوعی، مواد رنگی و...می باشد

 

 


اسید فسفریک
اسید فسفریک مایع بی رنگ، بدون بو و دارای طعم تندی می باشد این نوع اسید جز اسیدهای ضعیف به حساب می اید. این اسید جز اسیدهای پرمصرف محسوب می شود از کاربرد های آن می توان به تولید انواع کودهای فسفاته، استفاده در مواد شوینده، در صنعت آب و فاضلاب برای تولید مواد تصفیه کننده، صنایع غذایی و .... اشاره کرد. اسید فسفریک یکی از ترکیبات اولیه مهم در ساختن کودهای شیمیایی می باشد.

 


اسید کلریدریک
اسید کلریدریک (جوهر نمک) یک محلول شفاف و بسیار تند بو در اب است. این اسید در گروه اسیدهای قوی قرار میگیرد و کابرد صنعتی فراوانی دارد. این اسید خورنده بوده و در ابکاری فلزات، چرم سازی و خالص سازی نمک طعام، تولید ترکیبات آلی و غیر الی کاربرد دارد. یکی از مهم ترین استفاده های ان در اسیدشویی فولاد است. سالیانه حدود 20 میلیون تن از این اسید در جهان تولید می شود.

 


اسید نیتریک
اسید نیتریک بی رنگ، اسیدی بسیار قوی و به شدت در اب حل می شود. اسید نیتریک در تهیه نیترات امونیوم، کشاورزی، رنگ های سنتزی، صنایع نظامی، تولید کود، نیرو محرکه موشک ها و صنایع چاپ کاربرد دارد. از محلول ابی آن برای تمیز کردن تجهیزات غذایی و لبنی استفاده می شود. این اسید از اجزای تشکیل دهنده باران اسیدی است که مقداری از نیتروژن موجود در ان برای رشد گیاهان لازم است.

 


صادرات نفت و فرآورده های نفتی-مواد پتروشیمی-میوه و خشکبار به روسیه

شرکت بازرگانی برلیان تجارت خاورمیانه به شماره ثبت 356079 در مهر ماه سال 1388 با موضوع صادرات و واردات کلیه کالاهای و بازرگانی مجاز داخلی و خارجی تأسیس شد. مزیت نسبی بازار ایران از نظر نفت، فرآورده های نفتی و مواد پتروشیمی نسبت به کشورهای همجوار در منطقه خاورمیانه موجب شده بازار این اقلام در منطقه قابل رقابت و گاهاً بدون رقیب باشد. شرایط بوجود آمده پس از برجام موجب شده اکثر شرکتهای بین المللی نفتی بازار ایران را بعنوان اصلی ترین منبع تأمین نیاز انرژی در آینده جهان که دارای ثبات و امنیت بی نظیری است برآورد کرده و هدف اصلی تأمین مواد اولیه، تجهیزات و ... قرار دهند. وجود پالایشگاههای متعدد و با طیف وسیعی از تولید مشتقات نفتی از طرفی تنوع مواد حاصل از شرکتهای پتروشیمی در ایران به جهت دسترسی به منابع اولیه و سهولت تولید بازار مواد پتروشیمی در ایران را جاذه خوبی برای شرکتهای خواهان مواد اولیه با کیفیت قرار داده است. تولید انواع نفت، لجن نفتی، بنزین، گازوئیل، قیر، نفتا، مازوت، وازلین، پارافین، میعانات گازی، LPG ، LNG و همچنین تولیدات متنوع پتروشیمی شامل پلی اتیلن (PEPVC، ABS، لاستیک مصنوعی (SBR)، پلی پرولین(PP)، پلی استایرن(PS)، پلی اتیلن ترفتالات (PET)، مواد آروماتیک، کود و سموم، نمکها، مایعات گازی، اسیدها، اپوکسی رزین از جمله مواد و مشتقاتی است که با حجم تولید بالا قابلیت صادرات به بازارهای جهانی را دارد.

 تولیدات و فرآورده های دام و طیور شامل گوشت، لبنیات و همچنین تولیدات  کشاورزی، باغی در کشور ایران با توجه به شرایط اقلیمی، دارای تنوع و کیفیت قابل رقابت در بازارهای بین المللی است. از طرفی عمده کشورهای منطقه خاورمیانه اقتصادی مصرفی دارند خصوصاً بازار کشورهای عربی هم به جهت تنوع درخواست و هم از نظر کیفیت بهداشتی و سلامت، بخوبی پذیرای محصولات غذایی ایرانی هستند. براین اساس و با توجه به شاخصه های مختلف تعیین بازارهای هدف در امور بازرگانی، هدف راهبردی شرکت در کوتاه مدت، توسعه صادرات کالاهای ایرانی با محوریت کشورهای همسایه است. اولویت نخست در برنامه عملیاتی شرکت، صادرات مواد غذایی، میوه و سبزیجات به کشورهای عربی و همچنین کشورهای مشترک المنافع CIS می باشد.

شرکت بازرگانی برلیان تجارت خاورمیانه (Brilliant Middle East) با درک این مهم و به پشتوانه سوابق مدیریتی مجموعه مدیران شرکت و بهره مندی از سرمایه نیروی انسانی، توان مالی، سیستم حمل و نقل و .... و با دراختیار داشتن مجموعه کاملی از دانش، تجربه و تخصص و بهره مندی از تیم های کارشناسی و نیروهای مجرب، اقدام به ارائه خدمات تخصصی بازرگانی در حوزه های نفت و فرآورده های نفتی، مواد و مشتقات پتروشیمی و همچنین صادرات مواد غذایی و محصولات باغی و کشاورزی در سطح بین اللملی می نماید. تجمیع تخصص، سرمایه، توان مدیریتی و ارتباطات بین المللی موجب شده است تا این شرکت با آشنایی کامل از بازارهای هدف منطقه خاورمیانه توان رقابت با شرکتها و رقبای خارجی را پیدا کند.

 حوزه اصلی فعالیت شرکت در زمینه صادرات نفت، گاز و فرآورده های پتروشیمی بشرح ذیل است:

انواع نفت سنگین(Heavy oil)، نفت سبک(Light oilلجن نفتی(Oil sludgeبنزین(benzineگازوئیل(Gasolineقیر(Pitchنفتا(naphthaمازوت(Mazutوازلین(vaseline)، پارافین(Paraffin)، میعانات گازی(Condensate)، گاز مایع(liquid gas)، گاز LNG و همچنین تولیدات متنوع پتروشیمی شامل پلی اتیلن(Polyethylene)، پلی وینیل کلراید(Polyvinyl chlorideABS، لاستیک مصنوعی(Synthetic rubber)، پلی پروپیلن(Polypropylene)، پلی استایرن(Polystyrene)، پلی اتیلن ترفتالات(Polyethylene terephthalate)، مواد آروماتیک(بنزن، تولوئن، زایلن، پارازایلن، اورتو زایلن، استایرن، الکیل بنزن خطی، الکیل بنزن سنگین، آروماتیک سنگین)، الکل ها(متانول، اتانول(اتیل الکل)، مونو اتیلن گلایکول، دی اتیلن گلایکول، تری اتیلن گلایکول) کود و سموم (ازت، اوره، آمونیاک، سولفات آمونیوم، گوگرد، نیترات آمونیوم)، نمکها(جوش شیرین،کربنات سدیم)، اسیدها (اسید استیک، اسید ترفتالیک، اسید سولفوریک، اسید فسفریک، اسید کلریدریک، اسید نیتریک)، اپوکسی رزین، اتیلن دی کلراید، اکسیژن مایع، آب ژاول، آرگون، 1و3 بوتادین، سود سوز آور، ملامین، گاز کلر، گاز هیدروژن) از جمله مواد و مشتقاتی است که با حجم تولید بالا قابلیت صادرات به بازارهای جهانی را دارد.

چکیده صفحه اول 

صادرات نفت و مشتقات نفتی به کشور های هدف
صادرات نفت و مشتقات نفتی به کشور های هدف

نفت خام حاصل از گیاهان و موجودات الی است که پس از سال ها تبدیل به نفت شده اند. نفت مخلوط پیچیده ای از انواع هیدروکربن هاست که مصارف گوناگون و کاربردی ای دارد. از سوخت و گرمایش تا تولیدات پوشاک و رنگ را با استفاده از نفت و مشتقات نفتی به دست می آورند. هر نوع نفت دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در موضوعات مصرفی و تجاری مطرح می گردد. این موضوع که نفت چه میزان از کدام هیدروکربن ها را دارا باشد و چه مواد غیر قابل استفاده ای داشته باشد عامل اصلی در قیمت گذاری ان نفت محسوب می شود. اولین مرحله بعد از استخراج نفت از چاه پالایش آن است. نفتی مناسب است که فرمولاسیون آن با پالایشگاه مربوطه همخوانی داشته باشد و هزینه های بهره برداری آن کم باشد.

هرچه نفت سبک تر باشد هزینه کمتری برای بهره برداری از ان احتیاج است و طبعاً سود فروش آن بالاتر خواهد رفت، برای مثال نفت با درجه ای پی ای 44 لیبی قیمت بالایی نسبت به سایر تولیدات، به دلیل سبک بودن و نیز نزدیک بودن به بازار هدف و پایین بودن گوگرد آن داراست.

سه انجمن اصلی تولیدکننده نفت WTI ,OPEC و BRENT می باشند که هر کدام نفت مناطق مختلفی از دنیا را شامل می شوند. مبنای تعیین قیمت اوپک به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده نفت، نفت راس التنوره عربستان با ای پی ای 34 می باشد. انستیتو نفت امریکا که به آن به اختصار API گفته می شود استاندارد هایی را برای انواع نفت و محصولات نفتی تعریف کرده است. یکی از این استانداردها API° یا درجه API که مبنا سنجش چگالی نفت سبک یا سنگین بودن است. مبنا این طبقه بندی آب است به گونه ای که آب درجه API  معادل 10 دارد و هرچه نفت سبک تر باشد درجه API آن بالاتر است. وزن مخصوص نفت خام در شرایط دمایی 15.5 درجه سانتیگراد و فشار 1 اتمسفر محاسبه میگردد و با درجه  API اعلام  میگردد.

صادرات آرد به کشور های هدف
صادرات آرد به کشور های هدف

آرد به عنوان یکی از پر مصرف ترین مواد در صنایع غذایی و آشپزی خانگی دارای انواع مختلفی است که بر اساس اینکه از کدام غله تهیه شده است دارای اثرات مختلفی بر محصول نهایی است.

آردها بر اساس نوع غله استفاده شده طبقه بندی می شوند که در این میان پرکاربردترین آرد در کشور ما آرد گندم است و آرد برنج (برای تهیه برخی شیرینی ها، سوپ ها و فرنی)، آردنخودچی (شیرینی پزی و صنایع قنادی)، آرد جو(نان های رژیمی) و آرد ذرت (شیرینی و سوپ) از دیگر انواع آرد هستند. البته هر کدام از این آردها تقسیم بندی های خاص خود را دارند و در این میان آرد پرکاربرد گندم تنوع بسیار زیادی دارد به طوری که انواع نان و شیرینی ها و حتی ماکارونی از آرد گندم خاصی تهیه می شوند.

درکارخانجات آردسازی در قسمت های مختلف خط تولید، مقداری سبوس از آرد جدا می شود و به این ترتیب انواع آرد گندم با درصد سبوس مختلف تولید می شود و همین تفاوت باعث تنوع در کاربرد آنها خواهد بود.