logo-samandehi


کود و سموم

ازت
ازت مایع یا نیتروزن مایع، حالت مایع عنصر نیتروژن می باشد که مایعی بی بو و بی رنگ است که دمای جوش آن نزدیک 196- درجه می باشد. این ماده یک سیال سرما ساز است که چگالی آن بسیار پایین می باشد و در تولید کود های شیمیایی بسیار پرکاربرد است. نگهداری آن در فشار های زیاد و دمای بسیار پایین  امکان پذیر است.


اوره
اوره یک ترکیب آلی بی رنگ و بدون بو می باشد که از مواد اولیه ساخت ترکیبات شیمیایی محسوب می شود. تهیه رزین های اوره، مواد آرایشی، صنایع دارویی و تهیه مواد اتشنشانی از کاربرد های اوره صنعتی است. کود اوره مهم ترین کود ازت به شمار می رود این کود از ترکیب امونیاک با گازکربنیک حاصل می شود. از اوره در کودهای شیمیایی به عنوان یک منبع مناسب نیتروژن استفاده می شود.


آمونیاک
آمونیاک یکی از مهم ترین مواد تولیدی پتروشیمی است که ماده ای است که برای دستگاه تنفسی سمی و خطرناک است. این ماده بی رنگ است و به سهولت به مایع تبدیل می شود و در آب بسیار انحلال پذیر است. عمده ی استفاده ی این ماده در کود های شیمیایی و مواد منفجره است. واکنش این ماده با نقره و جیوه سبب تولید فورمینات نقره و جیوه می شود که موادی شدیدا قایل انفجارند.


سولفات آمونیوم
سولفات امونیوم یک ماده شیمیایی که به صورت پودر سفید رنگ و یا کریستال می باشد که مصارف صنعتی و کشاورزی دارد که مهم ترین کاربرد ان به عنوان کود شیمیایی به دلیل نیتروژن موجود در آن است. همچنین سولفات امونیوم در صنایع غذایی، تصفیه آب و تولید کپسول اتشنشانی مورد مصرف قرار می گیرد.


گوگرد
گوگرد یا سولفور یک عنصر شیمیایی است که بسیار برای موجودات زنده مهم است. این عنصر به صورت اولیه در کود ها استفاده می شود و در تولید کبریت و باروت و حشره کش ها نیز کاربرد دارد. این ماده در صنعت نفت و گاز باعث خوردگی (به صورت گازH2S) می شود و جداسازی این ماده از نفت و گاز در مراحل اولیه پالایش اتفاق می افتد. عمده ی تولید گوگرد جهان به ترتیب از گاز، نفت و گوگرد معدنی است.


نیترات آمونیوم
نیترات امونیوم به صورت جامد کریستال، بدون بو، بی رنگ و جاذب رطوبت است و در تولید کودهای شیمیایی، حشره کش ها، مواد منفجره، گاز بیهوشی و اکسیدکننده ها کاربرد دارد. نیترات امونیوم به عنوان کود شیمیایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد همچنین این ماده خاصیت انفجاری بالایی دارد به طوری که امونیوم نیترات یکی از قوی ترین بمب های دست ساز می باشد

 


صادرات نفت و فرآورده های نفتی-مواد پتروشیمی-میوه و خشکبار به روسیه

شرکت بازرگانی برلیان تجارت خاورمیانه به شماره ثبت 356079 در مهر ماه سال 1388 با موضوع صادرات و واردات کلیه کالاهای و بازرگانی مجاز داخلی و خارجی تأسیس شد. مزیت نسبی بازار ایران از نظر نفت، فرآورده های نفتی و مواد پتروشیمی نسبت به کشورهای همجوار در منطقه خاورمیانه موجب شده بازار این اقلام در منطقه قابل رقابت و گاهاً بدون رقیب باشد. شرایط بوجود آمده پس از برجام موجب شده اکثر شرکتهای بین المللی نفتی بازار ایران را بعنوان اصلی ترین منبع تأمین نیاز انرژی در آینده جهان که دارای ثبات و امنیت بی نظیری است برآورد کرده و هدف اصلی تأمین مواد اولیه، تجهیزات و ... قرار دهند. وجود پالایشگاههای متعدد و با طیف وسیعی از تولید مشتقات نفتی از طرفی تنوع مواد حاصل از شرکتهای پتروشیمی در ایران به جهت دسترسی به منابع اولیه و سهولت تولید بازار مواد پتروشیمی در ایران را جاذه خوبی برای شرکتهای خواهان مواد اولیه با کیفیت قرار داده است. تولید انواع نفت، لجن نفتی، بنزین، گازوئیل، قیر، نفتا، مازوت، وازلین، پارافین، میعانات گازی، LPG ، LNG و همچنین تولیدات متنوع پتروشیمی شامل پلی اتیلن (PEPVC، ABS، لاستیک مصنوعی (SBR)، پلی پرولین(PP)، پلی استایرن(PS)، پلی اتیلن ترفتالات (PET)، مواد آروماتیک، کود و سموم، نمکها، مایعات گازی، اسیدها، اپوکسی رزین از جمله مواد و مشتقاتی است که با حجم تولید بالا قابلیت صادرات به بازارهای جهانی را دارد.

 تولیدات و فرآورده های دام و طیور شامل گوشت، لبنیات و همچنین تولیدات  کشاورزی، باغی در کشور ایران با توجه به شرایط اقلیمی، دارای تنوع و کیفیت قابل رقابت در بازارهای بین المللی است. از طرفی عمده کشورهای منطقه خاورمیانه اقتصادی مصرفی دارند خصوصاً بازار کشورهای عربی هم به جهت تنوع درخواست و هم از نظر کیفیت بهداشتی و سلامت، بخوبی پذیرای محصولات غذایی ایرانی هستند. براین اساس و با توجه به شاخصه های مختلف تعیین بازارهای هدف در امور بازرگانی، هدف راهبردی شرکت در کوتاه مدت، توسعه صادرات کالاهای ایرانی با محوریت کشورهای همسایه است. اولویت نخست در برنامه عملیاتی شرکت، صادرات مواد غذایی، میوه و سبزیجات به کشورهای عربی و همچنین کشورهای مشترک المنافع CIS می باشد.

شرکت بازرگانی برلیان تجارت خاورمیانه (Brilliant Middle East) با درک این مهم و به پشتوانه سوابق مدیریتی مجموعه مدیران شرکت و بهره مندی از سرمایه نیروی انسانی، توان مالی، سیستم حمل و نقل و .... و با دراختیار داشتن مجموعه کاملی از دانش، تجربه و تخصص و بهره مندی از تیم های کارشناسی و نیروهای مجرب، اقدام به ارائه خدمات تخصصی بازرگانی در حوزه های نفت و فرآورده های نفتی، مواد و مشتقات پتروشیمی و همچنین صادرات مواد غذایی و محصولات باغی و کشاورزی در سطح بین اللملی می نماید. تجمیع تخصص، سرمایه، توان مدیریتی و ارتباطات بین المللی موجب شده است تا این شرکت با آشنایی کامل از بازارهای هدف منطقه خاورمیانه توان رقابت با شرکتها و رقبای خارجی را پیدا کند.

 حوزه اصلی فعالیت شرکت در زمینه صادرات نفت، گاز و فرآورده های پتروشیمی بشرح ذیل است:

انواع نفت سنگین(Heavy oil)، نفت سبک(Light oilلجن نفتی(Oil sludgeبنزین(benzineگازوئیل(Gasolineقیر(Pitchنفتا(naphthaمازوت(Mazutوازلین(vaseline)، پارافین(Paraffin)، میعانات گازی(Condensate)، گاز مایع(liquid gas)، گاز LNG و همچنین تولیدات متنوع پتروشیمی شامل پلی اتیلن(Polyethylene)، پلی وینیل کلراید(Polyvinyl chlorideABS، لاستیک مصنوعی(Synthetic rubber)، پلی پروپیلن(Polypropylene)، پلی استایرن(Polystyrene)، پلی اتیلن ترفتالات(Polyethylene terephthalate)، مواد آروماتیک(بنزن، تولوئن، زایلن، پارازایلن، اورتو زایلن، استایرن، الکیل بنزن خطی، الکیل بنزن سنگین، آروماتیک سنگین)، الکل ها(متانول، اتانول(اتیل الکل)، مونو اتیلن گلایکول، دی اتیلن گلایکول، تری اتیلن گلایکول) کود و سموم (ازت، اوره، آمونیاک، سولفات آمونیوم، گوگرد، نیترات آمونیوم)، نمکها(جوش شیرین،کربنات سدیم)، اسیدها (اسید استیک، اسید ترفتالیک، اسید سولفوریک، اسید فسفریک، اسید کلریدریک، اسید نیتریک)، اپوکسی رزین، اتیلن دی کلراید، اکسیژن مایع، آب ژاول، آرگون، 1و3 بوتادین، سود سوز آور، ملامین، گاز کلر، گاز هیدروژن) از جمله مواد و مشتقاتی است که با حجم تولید بالا قابلیت صادرات به بازارهای جهانی را دارد.

چکیده صفحه اول 

صادرات نفت و مشتقات نفتی به کشور های هدف
صادرات نفت و مشتقات نفتی به کشور های هدف

نفت خام حاصل از گیاهان و موجودات الی است که پس از سال ها تبدیل به نفت شده اند. نفت مخلوط پیچیده ای از انواع هیدروکربن هاست که مصارف گوناگون و کاربردی ای دارد. از سوخت و گرمایش تا تولیدات پوشاک و رنگ را با استفاده از نفت و مشتقات نفتی به دست می آورند. هر نوع نفت دارای ویژگی های منحصر به فردی است که در موضوعات مصرفی و تجاری مطرح می گردد. این موضوع که نفت چه میزان از کدام هیدروکربن ها را دارا باشد و چه مواد غیر قابل استفاده ای داشته باشد عامل اصلی در قیمت گذاری ان نفت محسوب می شود. اولین مرحله بعد از استخراج نفت از چاه پالایش آن است. نفتی مناسب است که فرمولاسیون آن با پالایشگاه مربوطه همخوانی داشته باشد و هزینه های بهره برداری آن کم باشد.

هرچه نفت سبک تر باشد هزینه کمتری برای بهره برداری از ان احتیاج است و طبعاً سود فروش آن بالاتر خواهد رفت، برای مثال نفت با درجه ای پی ای 44 لیبی قیمت بالایی نسبت به سایر تولیدات، به دلیل سبک بودن و نیز نزدیک بودن به بازار هدف و پایین بودن گوگرد آن داراست.

سه انجمن اصلی تولیدکننده نفت WTI ,OPEC و BRENT می باشند که هر کدام نفت مناطق مختلفی از دنیا را شامل می شوند. مبنای تعیین قیمت اوپک به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده نفت، نفت راس التنوره عربستان با ای پی ای 34 می باشد. انستیتو نفت امریکا که به آن به اختصار API گفته می شود استاندارد هایی را برای انواع نفت و محصولات نفتی تعریف کرده است. یکی از این استانداردها API° یا درجه API که مبنا سنجش چگالی نفت سبک یا سنگین بودن است. مبنا این طبقه بندی آب است به گونه ای که آب درجه API  معادل 10 دارد و هرچه نفت سبک تر باشد درجه API آن بالاتر است. وزن مخصوص نفت خام در شرایط دمایی 15.5 درجه سانتیگراد و فشار 1 اتمسفر محاسبه میگردد و با درجه  API اعلام  میگردد.

صادرات آرد به کشور های هدف
صادرات آرد به کشور های هدف

آرد به عنوان یکی از پر مصرف ترین مواد در صنایع غذایی و آشپزی خانگی دارای انواع مختلفی است که بر اساس اینکه از کدام غله تهیه شده است دارای اثرات مختلفی بر محصول نهایی است.

آردها بر اساس نوع غله استفاده شده طبقه بندی می شوند که در این میان پرکاربردترین آرد در کشور ما آرد گندم است و آرد برنج (برای تهیه برخی شیرینی ها، سوپ ها و فرنی)، آردنخودچی (شیرینی پزی و صنایع قنادی)، آرد جو(نان های رژیمی) و آرد ذرت (شیرینی و سوپ) از دیگر انواع آرد هستند. البته هر کدام از این آردها تقسیم بندی های خاص خود را دارند و در این میان آرد پرکاربرد گندم تنوع بسیار زیادی دارد به طوری که انواع نان و شیرینی ها و حتی ماکارونی از آرد گندم خاصی تهیه می شوند.

درکارخانجات آردسازی در قسمت های مختلف خط تولید، مقداری سبوس از آرد جدا می شود و به این ترتیب انواع آرد گندم با درصد سبوس مختلف تولید می شود و همین تفاوت باعث تنوع در کاربرد آنها خواهد بود.